Međunarodna NVO za zaštitu ljudskih prava Amnesti internešenel pozvala je hrvatske vlasti da istraže tvrdnje da Vladimir Šeks nije spriječio ratne zločine koje su počinile hrvatske snage tokom rata 1991-1995.
AI se poziva na saopštenje Inicijative mladih za ljudska prava u Hrvatskoj od 13. januara, koje je dostavljeno Državnom tužilaštvu Hrvatske.
Inicijativa mladih za ljudska pave je dostavila šest izjava članova porodica uhapšenih, ubijenih i nestalih s područja Vukovara 1991. godine.
U transkriptima postoje i navodi o tome da su neke osobe iz vojnog i političkog vrha iz tog vremena, a od kojih neke i danas obavljaju visoke državne dužnosti, imale saznanja o zločinima i odbijali da djeluju na njihovom sprečavanju i sankcionisanju iako su za to imali mogućnost i obavezu.
Među njima je, kako se navodi, i Vladimir Šeks, tadašnji predsjednik Kriznog štaba za Slavoniju i Baranju, a danas potpredsjednik Sabora Hrvatske, kaže se u saopštenju.







0 Comments