Prva presuda u ‘slučaju Šarić’

by | jan 14, 2011 | Novosti | 0 comments

Vlasnik firme "DTM Relations" Nikola Dimitrijević (29) nagodio se s Tužilaštvom za organizovani kriminal da, u zamjenu za godinu dana kućnog zatvora, prizna da je odbjeglom narko-bosu Darku Šariću omogućio kupovinu firme "Mitrosrem", rečeno je danas Tanjugu u tom sudu.

Pošto je zaključio sporazum o priznaju krivice sa tužilaštvom, Posebno odjeljenje Višeg suda u Beogradu izreklo mu je pravosnažnu presudu, jer se Dimitrijević, shodno sporazumu, odrekao prava na žalbu, izjavila je Tanjugu portparol i sudija tog suda Maja Kovačević.

To je prva presuda izrečena u slučaju Šarić, prvi sporazum o priznanju krivice koje je zaključilo Tužilaštvo za organizovani kriminal i prva osuda na kućni zatvor u toj oblasti kriminaliteta.

Dimitrijević je uhapšen sredinom novembra na graničnom prelazu iz Srbije sa Mađarskom, u okviru istrage o malverzacijama kojima je Šarićeva grupa "prala novac" zarađen od preprodaje kokaina.

Tada su uhapšeni i bivši stečajni upravnik "Metals banke" Srđan Petrović i zamjenik direktora novosadske filijale NLB banke Dušan Kovačević.

Dimitrijević je priznao da je na račun svoje firme dobio dva miliona eura od firme "Mat kompani", u vrijeme kada je njen vlasnik bio Duško Šarić, mlađi brat Darka Šarića.

On je taj novac zatim plasirao na račune preduzeća Zorana Ćopića, vlasnika "Mitrosrema", s kojim je Darko Šarić dogovorio kupovinu firme.

Predstavnici Direkcije za upravljanje oduzete imovine stečene kriminalom preuzeli su krajem avgusta preduzeće "Mitrosrem", po odluci Specijalnog suda za privremeno oduzimanje imovine od Darka Šarića, optuženog za šverc preko dvije i po tone kokaina iz Latinske Amerike u zapaznu Evropu.

Sudskom odlukom privremeno je oduzeto i 70 odsto akcija preduzeća, koje su bile u vlasništvu beogradske firme "DTM Relations doo Beograd", formalnog vlasnika "Mitrosrema".

0 Comments

Submit a Comment