Zukorlićevo Vijeće dogovorilo saradnju sa crnogorskim BNV

by | jan 10, 2011 | Novosti | 0 comments

Delegacija Bošnjačkog nacionalnog vijeća (BNV), koje ministarstvo za ljudska i manjinska prava Srbije ne priznaje, sastala se u Rožajama sa predstavnicima Bošnjačkog nacionalnog vijeća u Crnoj Gori.

"Polazeći od činjenice da su Bošnjaci autohton narod u Srbiji i Crnoj Gori istaknut je zahtjev da se njihova prava poštuju u skladu sa savremenim evropskim standardima. Bošnjaci Srbije i Crne Gore podržavajući evropsku orijentaciju država u kojim žive očekuju da granica između država bude most spajanja, a ne zid razdvajanja", navodi se u saopštenju koje su prenijeli elektronski mediji u Sandžaku.

Dodaje se da je iskazana obostrana spremnost da buduća zajednička saradnja pođe od principa poštovanja ustavnih i zakonskih prava država u kojim djeluju.

Razgovarano je, kako se navodi, i o saradnji u oblasti kulture, obrazovanja, informisanja i službene upotrebe Bosanskog jezika i pisma.

Delegaciju BNV iz Srbije predvodio je predsjednik Mevlud Dudić, a iz Crne Gore predsjednik tog vijeća Šerbo Rastoder.

0 Comments

Submit a Comment