Predsjednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo održaće sjutra pred Evropskim parlamentom govor o stanju Unije u maniru kojeg londonski Tajms ironično naziva "komunističkim stilom".
Povodom upozorenja Evropske komisije da poslanici Evropskog parlamenta neće dobiti dnevnice i novac ako se sjutra ne pojave na govoru o stanju Unije, Tajms piše da se radi o "postupku u komunističkom stilu".
Taj potez, čiji je cilj da se pokaže da su najviši evropski zvaničnici popularniji nego što zapravo jesu, dopao bi se čak i Mao Ce Dungu, navodi Tajms u današnjem komentaru.
Kao na kakvom komunističkom kongresu, sva mesta u sali će verovatno biti popunjena, i to tokom cele tročasovne sednice, zbog pretnje oduzimanjem dela dnevnice u slučaju nedolaska, prenosi BBC pisanje Tajmsa.
Pojedini evropski parlamentarci se pitaju i da li će morati da aplaudiraju kao jedan ili možda da pjevaju evropsku himnu, Odu radosti, bilježi Tajms.
Namjera je, ocenjuje list, da taj govor bude odraz ambicije EU da nastupa kao superdržava, otkako je Lisabonskim ugovorom dobila nova ovlašćenja.







0 Comments