Prva žrtva meduze u Mediteranu

by | aug 27, 2010 | Novosti | 0 comments

Italijanka Maria Furkas (69) jer prva žrtva otrova meduze u Mediteranu. Nju je nedaleko od Cagliarija u Italiji opekla meduza, nakon čega je žena preminula od zastoja srca.

Prema tvrdnjama stručnjaka, nju je vjerojatno opekla meduza poznata pod imenom portugalska galija.

Maria se kupala u moru kod izletišta Porto Tramatzu, kad je osjetila žarenje na nozi. Odmah je u pomoć pozvala braću s kojom je ljetovala.Oni su je odmah izvukli na obalu, ali je Maria preminula prije dolaska hitne pomoći.

Ovo je prvi slučaj smrti od opekline meduze u Mediteranu, iako stručnjaci tvrde da sve više vrsta opasnih tropskih meduza zbog globalnog zatopljenja i porasta temperature mora stižu i u Sredozemno more. I portugalska galija je vrsta tropske meduze koja je posljednjih godina primijećena u Sredozemnom moru, pa čak i oko engleskih obala, gdje je nanosila prilično bolne povrede kupačima.

0 Comments

Submit a Comment