‘Krstaš’: Crnogorski da bude službeni u Kuli i Vrbasu

by | aug 1, 2010 | Novosti | 0 comments

U zahtjevima je, kako je saopšteno iz Krstaša, navedeno da su se stekli uslovi da se u skladu sa Zakonom i statutima opština Vrbas i Kula, pokrene inicijativa za izmjenu i dopunu Statuta u cilju uvodenja cmogorskog jezika u službenu upotrebu.

Crnogorska nacionalna zajednica u opštinama Kula i Vrbas, prema rezultatima popisa stanovništva iz 2002. godine, participira sa više od 15 odsto od ukupnog stanovništva, što je u skladu sa odgovarajućim zakonskim rješenjima, navodi Krstaš.

U svom zahtjevu Krstaš je naveo da je jezik najvažnije pitanje identiteta, a ujedno i elementarno nacionalno i ljudsko pravo, zagarantovano najvišim pravnim aktima Republike Srbije i AP Vojvodine.

Predsjednik Skupštine opštine Mali Iđoš Pal Karolj je saopštio prije nekoliko dana da će na nerednoj sjednici Skupštine opštine inicirati pokretanje postupka za izmjenu i dopunu Statuta u cilju uvođenja cmogorskog jezika u službenu upotrebu.

0 Comments

Submit a Comment