Srpske kriminalne grupe i dalje švercuju kokain

by | jun 28, 2010 | Novosti | 0 comments

U Brazilu, Argentini i Kolumbiji trenutno se nalazi nekoliko srpskih kriminalnih grupa koje se organizovano bave švercovanjem kokaina na evropski kontinent. Narko-klanovima, kako saznaje Blic, rukovode osobe koje su odranije poznate policiji i koje imaju dobro uporište u tamošnjem podzemlju.

Osobe iz klana Darka Šarića koje su uspjele da izbjegnu hapšenje, saradnici Sretena Jocića, pripadnici klana Amerika, prema posljednjim saznanjima policije, na području su Latinske Amerike, gdje se i dalje organizovano bave nabavkom i krijumčarenjem kokaina, piše Blic.

"Šarić i vođa Amerike Mileta Miljanić nabavljaju kokain iz istog kartela u Južnoj Americi, a na terenu imaju iste provjerene ljude. Kokain kupuju na tone, droga se zatim rasparčava i preko sjeverne Afrike, gdje takođe imaju baze sa svojim ljudima, šalje ka Evropi", kaže izvor Blica.

0 Comments

Submit a Comment