Nevladina organizacija Ozon iz Nikšića je, u saradnji sa MZ Poljica, inicirala potpisivanje peticije protiv eventualne izgradnje asfaltne baze na lokaciji između jezera Krupac i Slano, koje bi, kako procjenjuju, izazvalo trajne i ozbiljne posljedice na ukupno stanje životne sredine u Crnoj Gori.
Peticija je preventivnog karaktera i ima za cilj aktivnije uključivanje javnosti u pitanja koja se tiču zaštite životne sredine, što je u skladu sa najvažnijim zakonskim aktima ekološke države Crne Gore.
Na terenu sela Kuside, neposredno između jezera Slano i Krupac, preduzeće AD Mehanizacija i programat već duže vrijeme izvodi radove na ravnanju terena za izgradnju asfaltne baze. Gradilište je uz sami magistralni put Nikšić-Trebinje, 150 metara od jezera Slano.
Radi se o terenu na kojem je moguća gradnja samo objekata koji neće uticati na izmjene kvaliteta podzemnih voda, odnosno izvora po obodu akumulacija Krupac i Slano.
Po naučnim preporukama, na ovom djelu treba izbjegavati izgradnju asfaltnih baza, benzinskih pumpi, rezervoara za naftu, kamenoloma i drobiličnih postrojenja.
On line peticija se može potpisati ovdje







0 Comments