Simović može rasvijetliti političku pozadinu ubistva Đinđića

by | jun 11, 2010 | Novosti | 0 comments

Ima saznanja da su izvjesni političari, strani državljani i jedna osoba iz crkve znali za pripremu atentata na premijera Zorana Đinđića, ali se ne mogu dokazati bez svjedoka saradnika. Specijalno tužilaštvo se nada da bi Miloš Simović mogao da rasvijetli političku pozadinu atentata na Đinđića, piše Politika.

Očekuje se da Simović potvrdi određena saznanja koja se odnose na domaće i strane političare, kao i na predstavnike crkve i vojske koji su u tom zločinu pružali podršku zemunskom klanu, saznaje beogradski list.

"Simović je jedina osoba pored Milorada Ulemeka Legije koja bi to mogla da zna. U situaciji kada je suočen sa praktično doživotnim zatvorom, on će bez sumnje probati da skupo proda svoju kožu. Ukoliko bude svedočio o političkoj pozadini atentata i o nerešenim zločinima klana, kazna mu može biti smanjena i na 20 godina", rečeno je za Politiku u dobro obaviještenim izvorima.

0 Comments

Submit a Comment