Šinavatra ponovo u CG, Tajland izdao nalog za hapšenje

by | maj 25, 2010 | Novosti | 0 comments

Taksin je sa porodicom odsjeo u vili "Miločer" u blizini Budve i Crnu Goru bi trebalo da napusti danas, prema saznanjima agencije. Ovo je njegov treći boravak na crnogorskom primorju u poslednja tri mjeseca.

Bivši tajlandski premijer, koji je na Tajlandu u odusustvu osuđen na višegodišnju kaznu zatvora zbog korupcije, je crnogorski državljanin.

On je došao u Crnu Goru posle bjekstva iz Bangkoka, pošto je bio optužen za korupciju.

Sud u Tajlandu je protiv njega juče izdao nalog za hapšenje po optužbama za terorizam zbog navodne umiješanosti u dvomesečne demonstracije njegovih pristalica u kojima je poginulo 88 ljudi.

Šinavatra je prilikom svog prethodnog boravka u Crnoj Gori, početkom aprila ove godine potvrdio da je u kontaktu sa opozicijom u svojoj zemlji i poručio svojim pristalicama da se "bore za demokratiju i pravdu".

On je tada potvrdio i da je zainteresovan da svoj novac uloži u Crnu Goru.

Vlada aktuelnog tajlandskog premijera Abhisita Vedžadžive tvrdi da je Taksin Šinavatra, milijarder koji je zaradio novac u telekomunikacijama, finansirao proteste opozicionih "crvenih košulja" i optužuju ga za terorizam.

Bivši premijer (2001-2006) je nedavno demantovao da on stoji iza demonstranata i da je minirao pregovore vlade i "crvenih košulja" koji su demonstrirali od sredine marta do prošle nedjelje, zahtijevajući ostavku premijera Abhisita i raspisivanje novih izbora.

0 Comments

Submit a Comment