Irska razmatra odluku o ponovnom zatvaranju vazdušnog prostora zbog vulkanskog pepela sa Islanda koji vjetar nosi ka toj zemlji, saopštili su zvaničnici.
"Irska avio uprava obavijestila je domaće aviokompanije da je zabrinuta da bi aviosaobraćaj u zemlji mogao da bude pogodjen nanosima koje su južno od oblaka vulkanskog pepela prenijeli sjeveroistočni vetrovi", kaže se u saopštenju.
U Irskoj bi mogli da budu zatvoreni aerodrom u Dablinu i nekoliko regionalnih aerodroma, ali ne bi trebalo da budu zatvoreni oni u južnom delu Velike Britanije, uključujući i londonski Hitrou, prenosi Tanjug.
Prošlog mjeseca letovi su u gotovo cijeloj Evropi bili obustavljeni tokom čitavih šest dana zbog straha da bi čestice iz pepela koji je izbacio vulkan ispod glečera Ejafjalajokul na Islandu mogle da uđu u motor aviona.







0 Comments