Početak septembra će na svjetskoj medijskoj, ali i oglašivačkoj sceni, obilježiti jedan i te kako zanimljiv događaj – po prvi put u istorji u jednim novinama će biti objavljen – video oglas.
Kako javlja BBC, a prenosi business.hr, video oglas u štampi će se prvi put pojaviti u odabranim primjercima američkog showbiz nedjeljnika Entertainment Weekly.
Video oglasi u novinama će se vrtjeti na tehnologiji razvijenoj posebno za tu priliku, a radi se o tankim LCD ekranima velikima otprilike kao ekran prosječnog mobilnog telefona. Uređaj će sadržavati baterije koje će se moći puniti, te memorijski čip na koji stane 40 minuta video materijala.
Prvi video oglasi u novinama sadržavaće foršpane za nove programe američkog CBS-a, ali i video reklame za Pepsi, a na kioscima će se pojaviti 18. septembra.







0 Comments