Medojević traži hitnu sjednicu Odbora za bezbijednost

by | jul 21, 2009 | Novosti | 0 comments

PZP je u saopštenju navela da su premijerove ocjene da ta partija, njen predsjednik, neke druge domaće i međunarodne institucije, mediji i pojedinci poslednjih nedjelja kreiraju ambijent u kojem je njegova bezbijednost dovedena u pitanje "zabrinjavajuće", "monstruozne" i "bez ikakvih dokaza".

Ta partija navodi da ona i njen predsjednik Nebojša Medojević, koji je član Odbora za bezbijednost, već duže "upozoravaju na opasnost koja prijeti državi Crnoj Gori od strane moćnih struktura organizovanog kriminala".

PZP ocjenjuje i da je dovođenje u vezu kritičara vlasti sa kreiranjem atmosfere koja ugrožava bezbijednost premijera "pokusaj političke diskvalifikacije svih neistomišljenika režima".

Stranka navodi da su ocjene Đukanovića o njegovoj fizičkoj ugroženosti zasnovane na "profesionalnim procjenama i saznanjima" i da zato traži sjednicu Odbora za bezbijednost kojoj bi prisustvovali ministar unutrašnjih poslova i direktor Agencije za nacionalnu bezbijednost, prenosi Beta.

Đukanović je ranije danas u parlamentu optužio Medojevića da je učestvovao u stvaranju ambijenta za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića i da to isto poslednjih sedmica radi u Crnoj Gori.

On je u tom smislu ukazao na Medojevićeve ocjene o Crnoj Gori kao zemlji organizovanog kriminala, koje je odbacio kao neosnovane i zlonamjerne.

PZP je u stranačkom saopštenju optužio Đukanovića da "godinama koristi jezik mržnje protiv slobodnih i demokratiji i pravnoj državi odanih pojedinaca i organizacija".

"Država i premijer nisu ugroženi od kritičara vlasti već od nesposobnih policijskih sluzbenika, preplašenih tužilaca i bosova organizovanog kriminala, koji su postali jači od države i predstavljaju stalnu prijetnju bezbijednosti, stabilnosti i evropskom putu Crne Gore", zaključuje se u saopštenju PZP-a.

0 Comments

Submit a Comment