Senad Ramović, koji je prema optužnici Specijalnog tužilaštva, označen kao predvodnik vehabija, osuđen je na 13 godina zatvora, dvojica optuženih su oslobođeni, a protiv jednog je postupak razdvojen.
Sud je na po osam godina osudio Jasmina Smailovića i Adnana Hota, na sedam godina i šest mjeseci Fuada Hodžića, a na po sedam godina zatvora Mirsada Prentića i Erhana Smailovića.
Na po tri godine zatvora osuđeni su Senad Vejselović i Vahid Vejselović, na po dvije godine i šest mjeseci Husein Čuljak, Aldin Pulić i Damir Berbo, a na šest mjeseci Bekta Memić.
Oslobođeni su Mehmedin Koljšin i Safet Bećirović, dok je protiv Nedžada Memića postupak razdvojen.
Advokot Rajko Danilović, branilac prvooptuženog Ramovića, u izjavi novinarima kazao je da je visina kazne za Ramovića očekivana, dok su kazne za ostale nesrazmerno visoke.
Danilović je naveo da su u pitanju "vjerski fanatici, ali ne i ljudi koji su spremni za terorizam", kao i da oni nijesu počinili nijedno djelo terorizma, a da su osuđeni za to.







0 Comments