Karadžićev saradnik postao efendija

by | apr 17, 2009 | Novosti | 0 comments

Ljubo Grković, visoki funkcioner Ministarstva inostranih poslova BiH i prvi šef kabineta Radovana Karadžića, na zvaničnim dokumentima se potpisuje kao efendija Grković, što je jedinstven slučaj kada je riječ o predstavnicima srpskog naroda u institucijama BiH, pišu Nezavisne novine.

Banjalučki dnevnik je došao do zvaničnog dokumenta MIP, tačnije zabilješke o razgovoru s predstavnicima MIP Srbije, na čijem kraju je navedeno da je "zabilješku sastavio Ljubo ef. Grković, šef odsjeka za Aziju i Afriku".

U samom značenju turske riječi efendija, koja na srpskom znači gospodin, i ne bi bilo toliko nečeg spornog da je ne upotrebljava čovjek koji je tokom rata i neposredno nakon njegovog završetka, svojim izjavama i dužnostima koje je obavljao slovio za srpskog nacionalistu, pišu Nezavisne.

0 Comments

Submit a Comment