Hrvatski ministar spoljnih poslova i europskih integracija Gordan Jandroković rekao je danas u Zagrebu da je Ministarstvo u kontaktu s britanskim ambasadorom u Zagrebu oko upozorenja britanskog ministarstva spoljnih poslova britanskim turistima o latentnoj terorističkoj prijetnji u Hrvatskoj.
Jandroković je kazao da je iznenađen trenutkom objavljivanja tog podatka koji je u danas prenio BBC u opširnom tekstu u kojem piše o hrvatskim problemima s kriminalom i korupcijom i drži da su izvor informacija za taj tekst osobe koje negativno gledaju na Hrvatsku.
"Smatramo taj tekst neutemeljenim i zlonamjernim", odgovorio je Jandroković na molbu novinara da komentira pisanje BBC koji je prenio informaciju britanskog Foreign Officea da u Hrvatskoj postoji prijetnja od terorizma i organizovanog kriminala.
Interesantno je da se taj tekst pojavljuje desetak dana nakon što je Hrvatska postala punopravna članica NATO-a, te u vrijeme kada počinje turistička sezona u Hrvatskoj, rekao je Jandroković.







0 Comments