MS Gradnja radnicima duguje četiri plate, pojedinim dobavljačima i po više od milion eura za materijal, a za napuštanje Crne Gore su se odlučili nakon što su, kako se špekuliše, dobili prijetnje od podgoričkih biznismena kojima mjesecima nijesu mogli da vrate svoj novac, prenose Vijesti.
Crnogorska policija je raspisala potjernicu za izvršnim direktorom MS Gradnje, Igorom Majksnerom, dok je vlasnik kompanije, Marinko Stipić na Interpolovoj potjernici, zbog sličnog načina poslovanja u Hrvatskoj. Majksnera policija sumnjiči da je oštetio budžet za 125 hiljada eura, i protiv njega je osnovnom državnom tužiocu u Podgorici podnijeta krivična prijava za krivično djelo utaje poreza i doprinosa.
MS gradnja je, osim milionskih dugova, Crnoj Gori ostavila u haosu oko 15 gradilišta u Podgorici, Budvi, Baru, Nikšiću, Risnu i Kotoru, za koja su bili zaduženi kao izvođači.







0 Comments