Vrhovna državna tužiteljica Ranka Čarapić je, međutim, u izjavi za radio Antena M demantovala pisanje dnevnika Dan o podizanju optužnice, navodeći da bi, u suprotnom, ona za tu optužnicu morala da zna.
Dan je objavio da je Specijalna tužiteljica podigla optužnicu protiv osumnjičenih za deportaciju iz Crne Gore građana BiH, te da će ona Višem sudu u Podgorici biti predate do Božića (prekosjutra).
Dan nije precizirao da li su optužnice podignute protiv svih osumnjičenih u ovom slučaju, ni da li im se svima na teret stavlja krivično djelo ratni zločin protiv civilnog stanovništva, za šta su bili osumnjičeni.
Vlada Crne Gore je nedavno dala saglasnost Vrhovnom državnom tužiocu da zaključi sudska poravnanja i na taj način okonča sudske sporove po tužbama žrtava nezakonitog lišenja slobode i izručenja u BiH 1992. godine, i njihovih porodica.
Ukupan iznos naknade štete za sve tužioce, po svim osnovima, iznosiće četiri miliona i 135.000 eura.







0 Comments