Ljajić: Jeste li svjesni koliko nas Mladić košta?

by | nov 29, 2008 | Novosti | 0 comments

Predsjednik Nacionalnog tima Srbije za saradnju sa Haškim tribunalom Rasim Ljajić izjavio je da to što Ratko Mladić nije u Hagu košta Srbiju u političkom, ekonomskom i moralnom smislu i da joj pričinjava veliku štetu kada je u pitanju međunarodni imidž i pozicija.

"Da nemamo ovaj problem i pozicije u pregovaranju u vezi sa Kosovom bile bi daleko bolje nego što jesu. Jednom riječju, šteta koju Mladić nanosi je nemjerljiva", tvrdi Ljajić.

On je rekao da vlasti Srbije nikada intenzivnije i ozbiljnije nisu tragale za Mladićem kao sada.

"Nažalost naši napori se neće vrednovati ako ne bude ispunjen osnovni cilj, a to je da Mladić bude lociran i isporučen Tribunalu", rekao je Ljajić za RTS.

 Izvještaj glavnog tužioca Haškog tribunala Serža Bramerca, o saradnji Srbije sa sudom u Hagu, biće razmatran 12. decembra u Savjet bezbjednosti UN, a prethodno će biti predstavljen EU.

"Bez obzira na nikada realniji izveštaj, Srbija neće imati mnogo koristi dok ne uhapsi Mladića i Hadžića", poručuju predstavnici vlasti zaduženi za saradnju sa Hagom.

0 Comments

Submit a Comment