Otvoreno pismo načelniku PJ Podgorica, Predragu Ašaninu

by | nov 5, 2008 | Analize&Mišljenja | 0 comments

Piše: YIHR CG

Poštovani gospodine,

Inicijativa mladih za ljudska prava je u brojnim istraživanjima slučajeva policijske torture, notirala primjere prekomjerne upotrebe sile u famoznoj »betonjerki«, koja se nalazi u prostorijama PJ Podgorica, na čijem ste čelu. Zadnji primjer u slučaju Pejanović, je dodatno skrenuo pažnju javnosti, i naveo na saglasne osude diplomatskog kora, NVO sektora, medija i političkih partija.

Stoga vam se obraćamo, sa zahtjevom da se omogući posjeta predstavnicima NVO i medija prostorijama Područne jedinice Podgorica, i obilazak famozne »betonjerke«, u stanju u kakvom je sada, kako bi se uvjerili da li su istiniti navodi žrtava, koje imamo dokumentovane.

Optužbe građana, koji su govorili na osnovu svog iskustva, navode nas na zaključak da famozna »betonjerka«, nije u skladu sa evropskim standardima, koji tretiraju prava osoba lišenih slobode, kao i da nisu higijenski, niti u bilo kojem drugom infrastrukturnom smislu odgovarajući za boravak ljudi.

Molimo Vas da nam na naš zahtjev odgovorite pismeno.

Podgorica, 05.11.2008.                                                                 

YIHR CG

0 Comments

Submit a Comment