Komandant vazduhoplovstva i protivvazdušne odbrane Vojske Srbije, general-major Dragan Katanić, najavio je da bi srpsko vazduhoplovstvo uskoro iz Crne Gore moglo da preuzme dio ratnih aviona koji su se zatekli na vojnom aerodromu Golubovci kod Podgorice u trenutku raspada državne zajednice SCG, pišu Vijesti.
"Crnogorska strana pokazala je volju da Vojsci Srbije ustupi šest aviona tipa ‘supergaleb G-4’ i dva trenažera", izjavio je general-major Katanić za magazin "Odbrana", zvanično glasilo Ministarstva odbrane Srbije.
Srpsko Ministarstvo odbrane je ranije saopštilo da traži od Crne Gore vraćanje ukupno deset aviona i helikoptera koji su, nakon raspada državne zajednice, ostali na aerodromu u Golubovcima – pet aviona "supergaleb G-4" i pet helikoptera "gazela", kao i jedan simulator leta.
Iz Ministarstva odbrane Crne Gore regovali su tvrdnjom da još nije postignut konkretan dogovor oko potraživanja Vojske Srbije i da će "liste potraživanja sa obje strane biti konkretno razmatrane tek u septembru".







0 Comments