Savez sindikata još jednom pozvao sve zaposlene da sjutra, 5. februara, od 11 do 12 sati stupe u štrajk upozorenja, zbog neuspjelih pregovora sa Vladom o minimalnoj cijeni rada i neispunjenih zahtjeva radnika.
Kako prenosi RTCG, u vrijeme štrajka Vijeće radničke organizacije održaće protestnu sjednicu ispred zgrade Vlade.
Sindikat traži povećanje minimalne cijene rada, isplatu zaostalih zarada i otpremnina, povezivanje radnog staža, kao i da novi zakon o radu bude usvojen uz njihovu saglasnost.
Predstavnici SSCG pozvali su radnike da se odazovu pozivu na štrajk, uz poštovanje uputstva o njegovom organizovanju, koje podrazumijeva da zaposleni za vrijeme protesta ostaju u krugu poslovnog prostora ili na radnim mjestima, ali ne rade.







0 Comments