Đurović: Ratifikacija Sporazuma sa EU već 2008.

by | nov 28, 2007 | Novosti | 0 comments

Potpredsjednica crnogorske vlade Gordana Đurović ocijenila je danas da Crna Gora nema ozbiljnijih političkih prepreka u procesu integracija u Evropsku uniju i da bi ratifikacija Sporazuma između te države i Unije mogla, najvećim dijelom, biti zavrsena u 2008. godini.

Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju između Crne Gore i EU, koji je potpisan 15. oktobra, treba da ratifikuju parlamenti 27 zemalja, članica Evropske unije, kao i Evropski parlament.

Skupština Crne Gore nedavno je jednoglasno ratifikovala Sporazum, a od članica EU to je do sada učinila jedino Estonija.

Gordana Đurović je na danasnjem plenarnom sastanku, u okviru Stalnog unapređenog dijaloga sa EU, najavila da će u prvim mjesecima iduće godine biti gotov Nacionalni program za integraciju Crne Gore u EU.

Direktor Direktorata Evropske komisije za proširenje Pjer Mirel je na sastanku u Podgorici kao izazove Crne Gore na putu u EU u narednom periodu naveo pitanje jačanja vladavine prava, pojačanu borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije, održivost sadašnjih ekonomskih trendova u državi, energetske probleme i očuvanje životne sredine.

0 Comments

Submit a Comment