CPC predala zahtjev za upis u registar

by | okt 31, 2007 | Novosti | 0 comments

Predstavnici Crnogorske pravoslavne crkve dostavili su na pisarnicu Vlade Srbije zahtjev za upis u registar crkava i vjerskih zajednica.

"U ime desetine hiljada Crnogoraca, vjernika Crnogorske pravoslavne crkve, državljana Srbije na dan Svetog Petra Cetinjskog simbolično smo predali zahtjev za registraciju CPC u Srbiji", rekao je povjerenik CPC Nenad Stevović novinarima ispred Vlade Srbije, prenosi RTS.

On je kazao da očekuje brzu reakciju državnih organa Srbije i da će se Srbija ugledati na model vjerskih sloboda koji postoji u Crnoj Gori.

Ministarstvo vjera bi u roku od 60 dana od dostavljanja zahtjeva trebalo da dostavi odgovor, a prema Stevovićevim riječima, predviđen je i rok od 30 dana za dopunu dokumentacije, ukoliko to bude bilo potrebno.

"Ako dobijemo pozitivan odgovor počećemo izgradnju hrama CPC u mjestu Lovćencu u Vojvodini gdje je većinsko stanovništvo crnogorsko", kazao je Stevović.  

0 Comments

Submit a Comment