Jedna britanska obavještajna agencija najavila je da će u toku ovog mjeseca postaviti reklamu na popularnim video igricama. Cilj je da se privuku novi regruti.
Vladin glavni štab za komunikacije, zadužen za prisluškivanje i praćenje globalnih komunikacija, postaviće reklame u vidu bilborda u nekoliko akcionih video-igrica, poput Splinter sela, da bi privukao "kompjuterski i tehnološki obučene regrute koji umiju brzo da razmišljaju".
"Shvatili smo da moramo da koristimo nekonvencionalne metode kako bismo privukli pažnju ljudi", kazala je predstavnica za štampu Štaba. Reklame neće biti upisane u same igrice, već će se pojavljivati dok se potencijalni špijuni budu igrali na kompjuterima ili konzolama priključenim na Internet.
Vladin glavni štab za komunikacije se nada da će ovom kampanjom uspjeti da "usadi ideju u glavama mladih igrača", izjavila je predstavnica za štampu.
Britanske obavještajne službe su poslednjih godina izašle iz sjenke. Služba MI6, zadužena za špijunske aktivnosti u inostranstvu, objavila je u maju u novinama prvi oglas, a prije nekoliko godina lansirala je svoj vebsajt i pristala da se kandidati prijave za radno mjesto putem interneta.







0 Comments