Za održavanje i rekonstrukciju pruge od Bara do granice Crne Gore sa Srbijom potrebno je sto miliona eura.
Predsjednik Odbora direktora Željeznice Crne Gore Miodrag Gomilanović je rekao da će dio tog projekta biti finansiran iz kredita Evropske investicione banke i Evropske banke za obnovu i razvoj od 68 miliona eura, koji bi trebalo da se realizuje do 2010. godine, prenijela je Beta.
On je rekao da je bezbijednost na crnogorskim prugama povećana poslije željezničke nesreće kod Podgorice januara 2006. godine, pošto je smanjena brzina vozova i iz saobraćaja su povučeni vozovi koji ne garantuju sigurost putnika.
Bezbijednost na crnogorskoj željeznici "nije ni bolja, ni gora" nego u susjednim zemljama, kažao je direktor Željeznice Crne Gore i dodao da su Crna Gora i Bosna i Hercegovina zainteresovane da uspostave međusobnu željezničku vezu koja bi se nastavila na prugu Podgorica-Nikšić.







0 Comments