Naučni eksperimenti u kojima će se korisititi hibridni embrioni od humanih i životinjskih ćelija, moćiće da se obavljaju u Britaniji, saopštilo je Ministarstvo zdravlja te zemlje, prenose agencije.
Ministrastvo je takvu odluku donijelo na osnovu preporuke parlamentarnog komiteta za nauku i tehnologiju.
Naučnici smatraju da bi hibridni embrioni mogli da pomognu u premošćavanju nedostatka humanih jajnih ćelija za potrebe istraživanja.
Hibridni embrioni, koji bi bili uništavani nakon 14 dana, bili bi humani u većem procentu od 99 odsto, jer bi sadržavali samo mali iznos animalnog DNK, tvrde britanski naučnici i upozoravaju da bi svako uvođenje zabrane odvelo ovo istraživanje u druge zemlje kao što su Kina i Kanada, koje su već preduzele slične korake.







0 Comments