O novom ustavu Crne Gore

by | nov 28, 2006 | Novosti | 0 comments

U organizaciji crnogorskog parlamenta i Savjeta Evrope, danas je u Podgorici počeo okrugli sto na temu "Ustavna reforma Crne Gore".

Uvodna izlaganja imaće predsjednik Skupštine Crne Gore Ranko Krivokapić i član Venecijanske komisije Karlo Tuori. Učesnici okruglog stola u tri odvojena panela razgovaraće o ljudskim pravima, manjinskim pravima, sudstvu i podjeli vlasti.

Pored predstavnika VK na skupu je najavljeno učešće ministra za zaštitu ljudskih i manjinskih prava Fuada Nimanija, predsjednika Vrhovnog suda Crne Gore Ratka Vukotića, crnogorskog ombudsmana Šefka Crnovršanina i predsjednika Savjeta za ustavna pitanja Mijata Šukovića.

Poziv za učešće u radu okruglog stola dobili su i predstavnici svih parlamentarnih stranaka i Misije Organizacije za evropsku bezbjednost i saradnju u Crnoj Gori.

0 Comments

Submit a Comment