Nataša Kandić među 60 heroja magazina “Tajm”

by | nov 14, 2006 | Novosti | 0 comments

Evropski magazin Tajm objavio je specijalno izdanje "60 godina heroja" u kojem je 60 imena ljudi koji su, prema mišljenju ove redakcije, "oblikovali naše živote". Za jednog od heroja proglašena je izvršna direktorka Fonda za humanitarno pravo Nataša Kandić.

Heroji su svrstani u tri kategorije: "Buntovnici i lideri", "Biznis i kultura" i "Pokretači i pioniri". Nataša Kandić je svrstana u kategoriju "Pokretači i pioniri", zajedno s princezom Dajanom, Bernarom Kušnerom, papom Jovanom Pavlom II, Kristijan Amampur, Majkom Terezom i drugima.

O svakom heroju neka poznata ličnost je napisala članak, pa je glavna tužiteljica Haškog tribunala Karla del Ponte u tekstu o Nataši Kandić istakla da je to neumoran borac za ljudska prava i da je posebno "impresionirana i inspirisana" njenom hrabrošću, otvorenošću i brigom o svim žrtvama ratnih zločina.

Nataša Kandić je kao humanitarni aktivista dobitnica nekoliko međunarodnih nagrada. Ovo nije njeno prvo pojavljivanje kao jedan od heroja Tajma, gdje se pojavila i 2003, a u septembru 2005. dobila je zvanje počasnog građanina Sarajeva zbog insistiranja na istini o genocidu u Srebrenici.

0 Comments

Submit a Comment