Terzić pred SB UN optužio Srbiju i RS za blokiranje BiH

by | nov 9, 2006 | Novosti | 0 comments

Predsjedavajući Savjeta ministara BiH Adnan Terzić, govoreći pred Savjetom bezbjednosti Ujedinjenih nacija, žestoko se obrušio na Srbiju i Republiku Srpsku, optužujući ih da blokiraju sve pozitivne procese u Bosni, javila je agencija Tanjug.

"Njihova iracionalna, retrogradna politika pretvorila je čitavu državu u taoca. Opstrukcije, nedostatak poštovanja prema već preuzetim obavezama, arogantan stav i pokušaj da se odstrane svi koji ne misle isto kao i oni, doveli su do radikalnih promjena u političkoj atmosferi", izjavio je Terzić.

Terzić je optužio predsjednika RS Milorada Dodika da se "koristi rječnikom ucjena, ultimatuma i prijetnji", nastavljajući sa opstrukcijama složenim reformama koje BiH mora da sprovede.

0 Comments

Submit a Comment