Maroviću mlađem određeno zadržavanje do 72 sata

by | dec 3, 2015 | Novosti, Priča dana | 0 comments

milos marovic, foto novosti

Milošu Maroviću određeno je zadržavanje do 72 sata, koje će umjesto u Centru bezbijednosti Podgorica provesti u sobi privatne bolnice ‘Kodra’, javlja portal Vijesti.

Njega je danas saslušala specijalna tužiteljka Lidija Vukčević.

Saslušanje je počelo u 10.30 časova u privatnoj bolnici ‘Kodra’, jer on nije sposoban za salušanje u sudnici, rekao je njegov advokat Zdravka Begović, prenosi TV Vijesti.

Sin visokog funcionera DPS-a Svetozara Marovića je jedan od osumnjičenih za milionsku malverzacviju oko prodaje zemljišta u zaleđu plaže Jaz u opštini Budva.

Marović i još osam osoba sumnjiče se za zloupotrebu službenog položaja prilikom prodaje 26.000 kvadrata zemljišta u Budvi.

Status svjedoka saradnika u ovom slučaju dobili su bivši predsjednik opštine Budva Rajko Kuljača, Igor Trnski i Marovićev kum Marko Vujović.

Marovića mlađeg su svjedoci saradnici označili kao osobu koja je vukla konce u tom nezakonitom poslu, ali i saopštili da je njegov otac Svetozar Marovića organizator svega.

Miloš Marović je sinoć ušao u Crnu Goru. Nalog za njegovo hapšenje izdat je ranije, ali potjernica nije raspisana jer se on liječio u inostranstvu.

0 Comments

Submit a Comment