Momir Bulatović prvi otkrio kako se Marović počeo bogatiti

by | mar 10, 2015 | Novosti | 0 comments

Prema navodima iz knjige “Pravila ćutanja” Momira Bulatovića, nekadašnjeg predsjednika Crne Gore i jedinstvene Demokratske partije socijalista, njemu je Svetozar Marović svojevremeno priznao kako je na nezakonit način zaradio prve velike novce.

Bulatović navodi kako mu je Milica Pejanović Đurišić, aktuelna ministarka odbrane u Vladi Crne Gore, dostavila dokumente Službe državne bezbjednosti “iz kojih se nepobitno vidjelo da je on (Marović) obezbijedio izvjesnom Ćupiću, biznismenu iz Budve, da, bez plaćanja bilo kakvih državnih dažbina, četrdeset šlepera natovarenih cigaretama prođe kroz Crnu Goru i uđe u Srbiju”. Bulatović nastavlja, pozivajući se na dokuemnte SDB, da je Maroviću za uslugu isplaćeno 40.000 maraka “po šleperu”.

“Pozvao sam Svetozara Marovića i pokazao mu dokumenta. Pogledao ih je krajnje ležerno i bez imalo zbunjenosti. ‘Je li ovo istina’, pitao sam. ‘Jeste’, mirno je uzvratio. ‘A zašto?’ ‘ Pa zato što to ovdje rade svi koji mogu. Ti svome sinu ostavljaš da si bio prvi izabrani predsjednik Crne Gore’, pamtim njegovo obrazloženje, ‘a ja mislim o nekim drugim, konkretnijim stvarima!’ Više nije imalo šta da se kaže. A nije moglo ništa ni da se dokaže. Ostalo je da se ćuti. I to po pravilima (političkog) ćutanja”, napisao je Bulatović u knjizi objavljenoj 2004. godine.

Marović ove navode svoga nekadašnjeg partijskog saborca i kuma nije doveo u pitanje.

 

0 Comments

Submit a Comment