Ministar zdravlja podnio ostavku

by | nov 18, 2014 | Novosti, Priča dana | 0 comments

Ministar zdravlja u Vladi Crne Gore Miodrag Radunović je obavijestio javnost da je predsjednik Vlade Milo Đukanović prihvatio njegovu ostavku koju je ponudio juče nakon događaja u bjelopoljskoj Opštoj bolnici, kada je zbog infekcije jedno novorođenče umrlo, a još jednome je još život ugrožen.

“Ovo je bila moja najteža bitka. Dobio sam ih hiljade kao hirurg. Ovu nijesam mogao dobiti jer sam se kasno u nju uključio, kad je već bila izgubljena“, kazao je ministar, gostujući u Dnevniku TVCG.

On je prihvatio da je objektivno odgovoran jer je “na vrhu zdravstvenog lanca, čiji je dio zakazao, pa je došlo do takvog stanja u kojem je moguće da ministar zdravlja ne bude informisan o zarazi koja danima bjesni u četvrtom gradu po broju stanovnika u Crnoj Gori”.

Tekst ostavke je objavljen na zvaničnom internet sajtu Vlade Crne Gore.

 

0 Comments

Submit a Comment