Španija odobrila izručenje Luke Bojovića Srbiji

by | jul 14, 2013 | Novosti | 0 comments

Savjet ministara Španije odlučio je da Srbiji odobri ekstradiciju Luke Bojovića, pripadnika zemunskog kriminalnog klana, piše “Danas”.

O datumu njegovog izručenja Srbiji odlučiće španski pravosudni organi u saradnji sa srpskim pravosuđem, ali se tačan datum, vrijeme i mjesto dolaska u Beograd neće javno saopštavati iz bezbijednosnih razloga.

Krivično vijeće Višeg suda u Madridu je nedjelju dana nakon ubistva brata Luke Bojovića Nikole, 28. aprila u Beogradu, odlučilo da nastavi proceduru izručenja Luke Bojovića Srbiji.

Glavni razlog ovakve odluke suda je da bi se Bojoviću sudilo u Srbiji za ubistva Dejana Živančevića, Branka Jevtovića Jorge i Milutina Jovičića, počinjena 2004. u Beogradu, kao i zbog pripadništva organizovanoj kriminalnoj grupi.

U drugom dijelu sudske odluke se navodi da je Bojović u Srbiji trebalo da 2010. godine bude upućen na izdržavanje kazne zatvora i da bi njegovo izručenje bilo opravdano “s obzirom na prirodu i ozbiljnost zločina koji mu se pripisuju”.

Odluka je donijeta da bi se Bojoviću, koji je februara 2012. uhapšen u Valensiji, u Srbiji sudilo za tri ubistva i da bi bio upućen na izdržavanje kazne od jedne do tri godine zbog nelegalnog posjedovanja oružja i osam mjeseci zatvora zbog falsifikovanja službenih isprava.

Bojović je u Španiji boravio sa uredno izdatom boravišnom dozvolom do trenutka pritvaranja u Valensiji. Španska policija uhapsila je Bojovića zajedno sa Vladimirom Milisavljevićem, Sinišom Petrićem i Vladimirom Mijanovićem.

Za Bojovićem je u septembru 2010. raspisana međunarodna potjernica i podignuta optužnica zbog sumnje da je 2004. organizovao ubistvo Andrije Draškovića i Zorana Nedovića Šoka kada su nastradala dvojica njihovih tjelohranitelja.

0 Comments

Submit a Comment